Ιστορική αναμέτρηση: Στίβος - Ξηροπόταμος στην πρώτη φάση του κυπέλλου - Όλα τα ζευγάρια!

kpx

kpx
Όταν η κληρωτίδα έχει.. κέφια, φτιάχνει τα πιο τρελά σενάρια: Στίβος - Ξηροπόταμος θα βαρεθούν να βλέπουν ο ένας τον άλλον και να αγωνίζονται σε όλες τις κατηγορίες, στα μαπαράζ και στο κύπελο μεταξύ τους!

 

Πριν από λίγη ώρα πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της πρώτης φάσης του κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣΜ.

Δείτε όλα τα ζευγάρια:

Ξεκινάμε από τον 6ο όμιλο του κυπέλλου, εκεί όπου έτυχε να αναμετρηθούν οι γνωστοί από τις αναμετρήσεις τους τα τελευταία τρία χρόνια σε όλες τις κατηγορίες (Γ΄- Β΄- μπαράζ ανόδου και προσεχώς στην Α΄) ΜΑΣ Στίβος και Α.Σ. Ξηροποτάμου!!!

Με το καλημέρα της εισόδου και των δύο ομάδων μας στη νέα τους κατηγορία η κληρωτίδα του κυπέλλου στο οποίο συμμετέχουν και τα δύο σωματεία, τα έφερε αντιμέτωπα στην έδρα του ΜΑΣ Στίβος στην πρώτη φάση του κυπέλλου.

Πρόκειται για μια ιστορική αναμέτρηση και για τους δύο συλλόγους που φιγουράρουν πλέον στα σαλόνια της Α΄ κατηγορίας και σίγουρα θα συγκεντρώσει πλήθος κόσμου για να την παρακολουθήσει.

Ταυτόχρονα θα είναι και μιας πρώτης τάξεως ευκαρία για να τεστάρουν τις τελικές ενδεκάδες τους πριν την έναρξη του πρωταθλήματος που τους περιμένει στη συνέχεια.

Καλή επιτυχία και στους δύο και ο καλύτερος ας προκριθεί !!!

Οι αναμετρήσεις της πρώτης φάσης του κυπέλλου, θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο, 5-6 Σεπτεμβρίου.

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός Λαγυνών – Άρης Καβαλαρίου

ΜΑΣ Στίβου – Άρης Ξηροποτάμου

Αστέρας Ανάληψης – Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου

Μακεδονικός Ασκού – Κεραυνός Κολχικού

ΠΑΟ Δορκάδας – Δόξα Ασσήρου

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιωνικός – ΑΟ Μεσημβρίας

Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου – ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου

Αξιός Ανατολικού – Ομόνοια Σίνδου

ΠΑΟΚ Κυμ./Μαλγάρων – Μακεδονικός Γέφυρας

Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου – Δόξα Αδένδρου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Διγενής Μονολόφου – Α.Ε. Ευόσμου

Δόξα Ελπίδας – Α.Ε. Φιλύρου

Αστέρας Αμπελοκήπων – Ελευθεριακός

Κεραυνός Ωραιοκάστρου – Δόξα Δρυμού

Νίκη Ευκαρπίας – Αστραπή Μεσαίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Αγ. Παύλου – Α.Ε. Καλλιθέας/Παν. Φανερωμένη

Κεραυνός Αγ. Παύλου – Α.Σ. Νεάπολης

Ακρίτες Συκεών – Μελιτέας

Ομόνοια Σταυρούπολης – Ένωση Συκεών

ΠΑΕ Τερψ./Ευαγγελίστριας – Αναγέννηση 2005

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαραθώνας – ΑΕ Κρήνης

Πέρα – ΑΕ Φαλήρου

Αγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης – Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Φοίνικας Καλαμαριάς – ΠΑΟ Διοικητηρίου

Χελιδόνια – Εθνικός Πυλαίας

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πλαγιαρίου – Αναγέννηση Επανομής

Αχιλλέας Περαίας – Αναγέννηση Ρυσίου

Αστέρας Ραιδεστού – Ορφέας Σουρωτής

ΠΑΟΝΕ – Ατρόμητος Τριαδίου

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Ατρόμητος Αγ. Αντωνίου

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΝΕΑ