Πρεμιέρα με 2-2 και μεγάλα παράπονα από ΠΑΟΚ Σταυρού μέσα στο Βασιλούδι

p15

p15
Με θετικό αποτέλεσμα (που θα μπορούσε να ήταν ακόμα καλύτερο...) αλλά και με μεγάλα παράπονα από την διαιτησία στις αποσκευές του, επέστρεψε ο ΠΑΟΚ Σταυρού από το Βασιλούδι όπου απέσπασε ισοπαλία με 2-2 στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος.

Ο Δικέφαλος του Πέτρου Σαλέπη παρουσιάστηκε ιδιαίτερα δυνατός και μαχητικός με άρτια αλληλοκάλυψη σε όλες τις γραμμές του και δημιουργώντας πολλές ευκαρίες, μέσα σε μια δύσκολη έδρα που ομολογουμένως τα τελευταία χρόνια αποτελεί ''κακό δάιμονα'' για τον ΠΑΟΚ Σταυρού.

Ο ΠΑΟΚ Σταυρού από το ξεκίνημα του αγώνα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ανεβάζοντας σταδιακά την απόδοση του ευτύχησε να προηγηθεί λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Δημήτρη Πρόκο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Στο Β΄ μέρος ο Δικέφαλος μπήκε το ίδιο αποφασισμένος για το διπλό που φάνηκε να το αξασφαλίζει πετυχαίνοντας το 0-2 με πολύ έξυπνη κεφαλιά του Ταξιάρχου μετά από κόρνερ.

Από εκεί και πέρα όμως όπως αναφέρουν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ Σταυρού άλλαξε εντελώς η εικόνα του παιχνιδιού και ξεκίνησαν ''αλλοπρόσαλα σφυρίγματα'' που έφεραν στο 80΄ λεπτό το 1-2 για τους γηπεδούχους.

Το αποκορύφωμα όλων όσων ''κακώς κειμένων'' έγιναν στο παιχνίδι σύμφωνα πάντα με τους Ασπρόμαυρους του Σταυρού, ήταν η ισοφάριση σε 2-2 στο 85΄λεπτό από θέση οφ-σάιντ.

Παρ΄ όλα αυτά όμως ο ΠΑΟΚ Σταυρού βρήκε το κουράγιο να ανέβει και να πιέσει και πάλι για τη νίκη που γλίστρησε μέσα από τα χέρια του στο 90+ χάνοντας μοναδική ευκαιρία!