Καρακεχαγιάς, Τσαναξής και Τσίτσος γονάτισαν τον Διγενή στα λασπωμένα αλώνια

pkr

pkr
Παρά το τρανό και ένδοξο όνομα του ο Διγενής Κρυονερίου δεν στάθηκε σοβαρό εμπόδιο για τον ΠΑΟΚ Σταυρού. Μέσα στα λασπωμένια αλώνια του γηπέδου του Σταυρού ο Δικέφαλος σε ένα ματς σαν φιλικό (ειδικά στο Α΄ μέρος..) άργησε να ξεκινήσει το σκοράρισμα και χρειάστηκε να περιμένει μέχρι

το 40ο λεπτό όταν με πανέξυπνη κεφαλιά  του αρχηγού του, Γεράσιμου Καρακεχαγιά, άνοιξε τον χορό των γκολ.

Από εκεί και πέρα όλα ήταν πλέον τυπική διαδικασία και το παιχνίδι έκλεισε στο 5-0 επιβεβαιώνοντας έτσι την μεγάλη δυναμική που έχει ο φετινός ΠΑΟΚ Σταυρού.

Μια δυναμική που απέναντι σε ομάδες όπως ο Διγενής Κρυονερίου (που  παρουσιάστηκε εμφανώς αδύναμος σε αρκετές θέσεις) δεν αφήνει περιθώρια σκέψης για την έκβαση του τελικού αποτελέσματός.

pkr2

pkr2

Οι ασπρόμαυροι του Πέτρου Σαλέπη έριξαν στο καναβάτσο στο Β΄ μέρος τους φιλοξενούμενους και συνεχίζοντας... από εκεί που είχαν μείνει, πέτυχαν στο 48ο λεπτό και πάλι με τον Καρακεχαγιά το 2-0 αυτή τη φορά με πλασεδάκι μέσα από την μικρή περιοχή.

Σερά πλέον είχαν:

- O Φώτης Τσαναξής στο 55ο λεπτό, το 3-0

- O Γιώργος Τσίτσος στο 59ο λεπτό, το 4-0

- Kαι πάλι ο Τσαναξής με το πιο όμορφο γκολ του αγώνα στο 68ο λεπτό, το 5-0!

Το θετικό για τον ΠΑΟΚ Σταυρού ήταν ότι πιστοποίησε την φετινή αγωνιστική δυναμική του, δεν κινδύνεψε σε καμία στιγμή στην άμυνα και βρήκε τα γκολ από παιδιά του κέντρου και της άμυνας του παρά την αναγκαστική απουσία του βασικού φορ της ομάδας, Γιώργου Ταξιάρχου.

Επόμενο παιχνίδι για τον Δικέφαλο του Σταυρού είναι το τοπικό ντέρμπυ με τον Αετό Άνω Σταυρού.

Καλή συνέχεια σε όλους !!!

p1

p1

Το ρεπορτάζ από τον ιστότοπο του ΠΑΟΚ Σταυρού:

ΠΑΟΚ Σταυρού-Διγενής Κρυονερίου 5-0

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα μας κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και εύκολη νίκη με σκορ 5-0 απέναντι στον Διγενή Κρυονερίου.
Τα γκόλ πέτυχαν οι : Καρακεχαγίας.Γ στο 39' 1-0 με κεφαλιά και στο 48' ο ίδιος παίκτης με κοντινό πλασέ 2-0.
Τσαναξής.Φ με κοντινό πλασέ στο 55' 3-0.
Τσίτσος.Γ στο 59' με σούτ 4-0.
Τσαναξής.Φ με υπέροχο ψηλοκρεμαστό σούτ στο 68΄ έγραψε το τελικό 5-0.

Συγχαρητήρια σε όλους για την νίκη και συνεχίζουμε.

ΠΑΟΚ Σταυρού: Κιουπτσής, Καρακεχαγιάς, Στιβαστάρης, Νουράκης, Χατζιλάρι
Καβάζης (61'Μινασίδης), Τσίτσος (65'Γιαννούλης), Μπελές, Σαλέπης, Πρόκος (58' Καρακίτσος) Τσαναξής.