ΠΑΟΚ Ανοιξιάς - Αετός Άνω Σταυρού: Πείσμα, ανατροπή, διακοπή, Δικέφαλη νίκη!

p1

p1
ΠΑΟΚ Ανοιξιάς και Αετός Άνω Σταυρού διασταύρωσαν τα ξίφη τους μέσα στην έδρα του πρώτου, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα: Πάθος για τη νίκη, θέαμα, όμορφα γκολ, ανατροπή στο σκορ, ένταση και προσωρινή διακοπή, μέχρι που το τελικό σφύριγμα

βρήκε νικητές τους γηπεδούχους, που ζευγάρωσαν τις νίκες στο πρωτάθλημα και έτσι έφτασαν τους έξι βαθμούς.

* (Είναι μεγάλη η χαρά μας που φιλοξενούμε και δημοσιεύουμε σήμερα ταυτόχρονα και τα δύο ρεπορτάζ του αγώνα από τους ιστότοπους των ομάδων μας. Όπου και όποτε υπάρχει ψηφιακό υλικό για κάθε δραστηριότητα σωματείου ή φορέα μας, πάντα θα το φιλοξενούμε ισότιμα και με μεγάλη μας χαρά. Μακάρι να λειτουργούν έτσι όλοι οι ιστότοποι που υπάρχουν για την εγκυρότερη ενημέρωση όλων!)

Ρεπορτάζ από τον ιστότοπο ΠΑΟΚ Ανοιξιάς /

Γράφει ο Σταύρος Αιμουχίδης:

Σε ένα παιχνίδι με ιδιαίτερο πάθος, η ομάδας μας κατάφερε να πετύχει μια μεγάλη ανατροπή και να κάνει το 2 στα 2 στο γήπεδο της..

Ο ΠΑΟΚ Ανοιξιάς έχανε τις φάσεις αλλά οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να προηγηθούν στην μία και μοναδική τους ευκαιρία στο 20ο λεπτό από στημένη φάση, με το 0-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας μπήκαν αποφασιστικά και ήταν θέμα χρόνου να κάνουν την ανατροπή. Η αρχή έγινε με το νεοεισελθόντα Παναγιώτη Ρϊζο, που σκόραρε στο 60'..

peloymh

peloymh

Στο 71ο λεπτό ο Πελούμης σκόραρε για το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης εκμεταλλευόμενος την ασσίστ του πρωτοεμφανιζόμενου Χατζηαγγελίδη, ολοκλήρωσε την ανατροπή. Ο σκόρερ των δύο τερμάτων, μετά από φάουλ που του έγινε στο 86ο λεπτό αντέδρασε, με αποτέλεσμα να δεχτεί την κόκκινη κάρτα.

Μετά από γενική σύρραξη οι διαιτητές αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια όπου στη συνέχεια με την παρέμβαση των αρχηγών και των παραγόντων των δύο ομάδων αποφάσισαν να συνεχιστεί ο αγώνας για τα 5 λεπτά που απέμεναν.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν: Αλουντζανίδης, Αντωνιάδης (74' Χατζηαγγελίδης), Ρεϊνόγλου, Βεκίδης (55 ΄Ρίζος), Μπαϊραμπάς, Ραπτόπουλος (C), Πάντσεφ (88' Κυριακίδης), Κωνσταντούδης, Πελούμης, Ζουρνατζίδης, Βακάλης.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Πάντσεφ και Χατζηαγγελίδης αγωνίστηκαν αμφότεροι για πρώτη φορά με την φανέλα του ΠΑΟΚ αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον..

*Ακολουθεί το ρεπορτάζ από τον ιστότοπο του ΜΑΣ Αετός Άνω Σταυρού:

aetnk
aetnk

ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ 3-1

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι ο ΑΕΤΟΣ δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα του Α΄ημιχρόνου και τελικώς ηττήθηκε στην Ανοιξιά με σκορ 3-1 συνεχίζοντας έτσι το αρνητικό σερί του φετινής περιόδου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο όμως ο ΑΕΤΟΣ ευτύχησε να προηγηθεί στο 21’ με κοντινή προβολή του Πλουμή από εκτέλεση φάουλ του Παπαθανασίου. Η ομάδα μας κράτησε το προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα αμυνόμενος σωστά χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

Στην επανάληψη όμως τα πράγματα δεν εξελίχτηκαν το ίδιο καλά. Ο Ρίστα έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία στο 56’ να πετύχει το 0-2 και να κλειδώσει το παιχνίδι αφού απέναντι σε κενή εστία από το ύψος της μικρής περιοχής κατάφερε να πλασάρει τη μπάλα άουτ!

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 60’ και πήραν το ηθικό που χρειαζόταν για να ολοκληρώσουν την ανατροπή έτσι με άλλα 2 γκολ στο 72’ και το 77’ πέτυχαν το σκοπό τους.

Το παιχνίδι πήγε να τιναχτεί στον αέρα όταν στο 84’ ο διαιτητής μετά από ένα σκληρό μαρκάρισμα απείλησε με διακοπή του αγώνα αποχωρώντας προσωρινά με τους βοηθούς του στα αποδυτήρια. Η σύνεση όμως επικράτησε και ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς περαιτέρω παρατράγουδα.

Η ομάδα μας βαδίζει πλέον σε ρυθμούς ντέρμπι (αφού η επόμενη αγωνιστική επιφυλάσσει το παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ Σταυρού) χωρίς την δέουσα ψυχολογία, όμως τέτοια παιχνίδια αποτελούν ένα ξεχωριστό γεγονός με τις πολλές θεωρίες και τα στατιστικά να πηγαίνουν περίπατο.