Παίδες Αριστοτέλη Σταυρού: Βάλανε φωτιά στα φρένα και τρελαίνουν κόσμο...

Με κολημένο το πόδι στο γκάζι και χωρίς σταματημό οι Παίδες του Αριστοτέλη για ακόμα ένα παιχνίδι όχι μόνο παρέμειναν αήττητοι αλλά σκόρπισαν την Δόξα Δρυμού μέσα στην έδρα της και συνεχίζουν στην κορυφή του ομίλου τους!

ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 46-65.

Με κεκτημένη ταχύτητα πέρασε και μέσα από το Δρυμό το παιδικό του Αριστοτέλη συνεχίζοντας τα θετικά αποτελέσματα.

p1

p1

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αριστοτέλη να δείχνει από την αρχή ότι είναι το αφεντικό.

Υπομονή και αυτοσυγκέντρωση στην επίθεση και εκμεταλλευόμενος τους "ψηλούς" του ΣΑΒΒΙΔΗ και ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΗ πήρε διαφορά 10 πόντων που συνεχώς διεύρυνε με αποτέλεσμα το σκορ ημιχρόνου 17-40.

Και ενώ φαινόταν ότι θα είναι ένα εύκολο απόγευμα στο 3ο δεκάλεπτο ο Δρυμός έπαιξε το τελευταίο του χαρτί. Με αντίπαλο τον Σταυρό, ζώνη 1-3-1 ή αλλιώς "σταυρός" μπασκετικά.

Πρόκληση για τους παίκτες του Αριστοτέλη αφού δεν είχαν αντιμετωπίσει ποτέ τέτοια ζώνη. Black out, με τον προπονητή του Αριστοτέλη να παίρνει και τα 3 time - out που δικαιούται σε διάστημα 6 λεπτών αφού γύρισε η ψυχολογία υπέρ του Δρυμού.

Οι παίκτες του Αριστοτέλη γυρνούσαν στην άμυνα και σκεφτόταν πως θα σπάσουν την ζώνη με αποτέλεσμα να μην παίζουν ούτε άμυνα.

Η διαφορά από τους 25 στους 10 πόντους στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο αφού "πείσμωσαν - προσαρμόστηκαν" και άρχισαν να παίζουν άμυνα έκαναν εύκολη την επικράτηση.
Καλός οργανωτικά και στην προσωπική άμυνα ο Κότογλου.

Οι "ψηλοί" Κωνσταντίνης - Σαββίδης τελείωσαν φάσεις κάτω από τα καλάθια.

Σκόραραν οι Σίμου - Μαστροδημήτρης.

Πήρε χρόνο συμμετοχής σαν "τεσσάρι" και βοήθησε σημαντικά ο Μπιτσιλής.

Δεκάλεπτα: 7-18, 17-40, 39-49, 46-65. Διαιτητής: Χατζίδου, Βασιλόπουλος.

Αριστοτέλης Σταυρού (Σαββίδης): Κότογλου 7(1), Κωνσταντίνης 13, Σίμου 15(1), Σάνκα 2, Μπιτσιλής 6(2), Μαστροδημήτρης 8(1), Γκορρέγια 4, Σαββίδης 10, Βασιλάκης, Μπελτές.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 8/11 στον Εύοσμο με αντίπαλο την Δόξα Ελπίδας Ευόσμου στο ντέρμπι κορυφής.