pdf

pdf
Με νέα νίκη, μετά το ρεπό της περασμένης αγωνιστικής, συνέχισε την ξέφρενη φετινή πορεία του ο ΠΑΟΚ Σταυρού. Ο Δικέφαλος επιβλήθηκε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία επί της Δάφνης Ευαγγελισμού μέσα στην έδρα του και έτσι παραμένει πρωτοπόρος του 5ου ομίλου

ενώ ταυτόχρονα είναι η μόνη ομάδα που συνεχίζει αήττητη το πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Πέτρου Σαλέπη έφτασε τους 22 βαθμούς (έχοντας κάνει μάλιστα και το ρεπό της...) με την επιθετική της γραμή να είναι η πιο παραγωγική του ομίλου με 23 τέρματα.

Τα χαμόγελα περισσεύουν στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ Σταυρού, αλλά πάντα όλοι παραμένουν προσγειωμένοι και βλέπουν τη συνέχεια δίνοντας τα πάντα μέσα στο γήπεδο παιχνίδι με παιχνίδι.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ Σταυρού αγωνίζεται μέσα στον Ελλήσποντο Νέας Μαδύτου σε ένα παιχνίδι που αναμένεται συγκλονιστικό ανάμεσα στα δύο αυτά ιστορικά σωματεία και μακάρι να το παρακολουθήσουν όσο περισσότεροι φίλαθλοι γίνεται!

df

df

Από πλευράς Δάφνης Ευαγγελισμού εκείνο που θα πρέπει να ευχηθούμε είναι η ομάδα να ξεπεράσει κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζει σ΄αυτή την δύσκολη για εκείνη χρονιά και να αποκτήσει επιτέλους διοικητική σταθερότητα με την βοήθεια όλων όσων μπορούν να βοηθήσουν το σωματείο.

Μακάρι ότι καλύτερο στα παιδιά αυτά που καταβάλουν τεράστια προσπάθεια να κρατάνε την ομάδα του Ευαγγελισμού όρθια.

pdf2

pdf2

ΠΑΟΚ Σταυρού-Δάφνη Ευαγγελισμού 4-0

Σε παράστση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το σημερινό παιχνίδι του ΠΑΟΚ Σταυρού με την Δάφνη Ευαγγελισμού με την ομάδα μας να κερδίζει εύκολα με 4-0 σημειόνοντας και τα 4 γκόλ στο πρώτο ημίχρονο !!!

Μόλις στο 5ο λεπτό μετά απο κόρνερ του Τσαναξή ο Τάσος Καρακίτσος έκανε απο κοντά με σουτ το 1-0.
Στο 12ο λεπτό ο τερματοφύλακας της Δάφνης θα κάνει τραγικό λάθος, Ο Πρόκος θα το εκμεταλλευτεί και θα κάνει το 2-0 με πλασέ.
Στο 24' και πάλι ο Δημήτρης Πρόκος που ήταν απο τους καλύτερους σήμερα με ασύλληπτο σούτ έξω απο την περιοχή θα κάνει το 3-0.
Στο 35ο λεπτό ο Τσαναξής απο την δεξιά πλευρά θα βρεί τον Καβάζη στην καρδιά της άμυνας και αυτός απο κοντά με κεφαλιά θα σημειώσει το 4-0 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε πάρα πολύ με τον Πέτρο Σαλέπη να δίνει χρόνο συμμετοχής στον 15χρονο Μινασίδη, τον 'Αμερικάνο' Γιώργο Τσίτσο αλλά και τον Παναγιώτη Γιαννούλη.
Στο 58ο λεπτό ο Φώτης Τσαναξής προσπάθησε να χριστεί σκόρερ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά απο το δυνατο σούτ που επιχείρησε.

Το 4-0 ήταν το τελικό σκόρ που βρήκε για ακόμα ένα παιχνίδι την ομάδα μας να παίρνει την νίκη, αυτή την φορά με σχετική ευκολία κατακτώντας τους 3 βαθμούς και με 22 συνολικά να βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας την καλύτερη επίθεση και την δεύτερη καύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στον προπονητή μας που δείχνουν χαρακτήρα και σε κάθε μάτς δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό.
Επόμενο παιχνίδι για την 10ή αγωνιστική με τον Ελλήσποντο Μαδύτου εκτός έδρας.