Αντώνης Τζουβελέκης Vs Βασίλης Πελούμη και Ανοιξιά - Ελλήσποντος τα μοιράστηκαν όλα!

tz

tz
Με έναν εκπληκτικό Αντώνη Τζουβελέκη στην σύνθεση του ο Ελλήσποντος Νέας Μαδύτου και με τον Κίλερ Βασίλη Πελούμη στη δική του ο ΠΑΟΚ Ανοιξιάς, μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις στην χθεσινή μονομαχία τους!

Ο Ελλήσποντος με την καλύτερη άμυνα του 5ου ομίλου στην Β΄ κατηγορία (μόλις 5 γκολ παθητικό μετά και το χθεσινό παιχνίδι του) πήγε στην Ανοιξιά με στόχο βαθμό ή βαθμούς και τελικά τα κατάφερε.

Η ομάδα των Γαλάζιων της Μαδύτου δείχνει φανερά στοιχεία βελτίωσης από την στιγμή που ενισχύθηκε με την επιστροφή των αδερφών Αλέξανδρου και Αντώνη Τζουβελέκη και την απόκτηση του Αλέξανδρου Θεολόγου.

Πραγματικά από την στιγμή που τα παδιά αυτά εντάχθηκαν στο ρόστερ της ομάδας ο Ελλήσποντος δείχνει πιο δυνατός και αποτελεσματικός, γεγονός που το πιστοποιούν και τα τελευταία αποτελέσματα του.

Στο παιχνίδι της Ανοιξιάς ο Ελλήσποντος ευτύχησε να έχει σε εξαιρετική μέρα τον Αντώνη Τζουβελέκη που με δύο προσωπικά του γκολ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους Μαδύτιους και έκλεψε τις καρδιές των φιλάθλων που βρέθηκαν εκεί, με όλες συνολικά τις ενέργειες του, που θα μπορούσαν ακόμα και να δώσουν και το τρίποντο της νίκης προς το τέλος του αγώνα όταν και με υπερένταση ο γκολκήπερ των γηπεδούχων κράτησε το 2-2 στο 89ο λεπτό.

peloymh

peloymh

Απέναντί του όμως βρέθηκε επίσης σε μεγάλη μέρα και εκείνος ''ο φονιάς'' της Ανοιξιάς, ο Βασίλης Πελούμη, που έστειλε την μπάλα δύο φορές στα δίχτυα του Ελλησπόντου!

Μεγάλο παιχνίδι και μεγάλες εμφανίσεις από τα δύο αυτά παιδιά !!!

Ο Ελλήσποντος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και μετά από πέντε λεπτά προηγήθηκε με τον Αντώνη 0-1 με ένα εξαιρετικό γκολ, που όσο κι αν πάγωσε τους γηπεδούχους χειροκροτήθηκε από όλους.

Στη συνέχεια ήρθε η σειρά του Βασίλη για την Ανοιξιά και το 1-1 κάπου εκεί στο 20ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο Β΄ μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά και ο Πελούμη και πάλι έκανε το 2-1 στο 52ο λεπτό.

Το παιχνίδι έγινε αγωνιστικό ροντέο με φάσεις εκατέρωθεν με ιδιαίτερη πίεση και ευκαιρίες από πλευράς του ΠΑΟΚ Ανοιξιάς για να καθαρίσει το παιχνίδι με ένα τρίτο γκολ που όμως δεν ήρθε ποτέ...

Οι φιλοξενούμενοι δεν έχασαν τη ψυχραιμία τους και έμεναν στο παιχνίδι με την διαφορά στο ένα γκολ.

Ο Ελλήσποντος τελικά όχι μόνο άντεξε την πίεση αλλά πήρε και τον βαθμό της ισοπαλίας όταν σε μια αντεπίθεση του προς το τέλος και πάλι με τον Αντώνη Τζουβελέκη πέτυχε το 2-2 στο 87ο λεπτό.

Θα έλεγε κανείς ότι ήταν μια προσωπική μονομαχία μεταξύ δύο μεγάλων πρωταγωνιστών, του Αντώνη και του Βασίλη!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν και ιδιαίτερα στους δύο σκόρερ του παιχνιδιού που έκανα όλο τον κόσμο να τους χειροκροτήσει με τις ενέργειές τους!

Την επόμενη Κυριακή Ο Ελλήσποντος υποδέχεται τον ΠΑΟΚ Σταυρού ενώ η Ανοιξιά αγωνίζεται μέσα στην Αρέθουσα.