Μελισσουργός κατά ριπάς: Τεράστια νίκη στο ντέρμπυ και έπιασε κορυφή

ktr

ktr
Σκοράροντας κατά ριπάς σχεδόν με την μισή του ομάδα και πιάνοντας φανταστική απόδοση που του έδωσε δικαιότατη νίκη στο ντέρμπυ με την Δόξα Γερακαρούς, ο ΠΑΟ Μελισσουργού έπιασε κορυφή στον 4ο όμιλο!

Οι '' Μελισσουργοί '' τρύγησαν όλο το μέλι στο παιχνίδι και παράλληλα με τους τρεις βαθμούς που έβαλαν στην κυψέλη τους , χάρισαν ένα σπάνιας ομορφιάς θέαμα στον κόσμο τους με πέντε γκολ από μέρους τους, δύο από την φιλότιμη Δόξα και πολλές ακόμα μεγάλες φάσεις και ευκαιρίες. Αξέχαστο παιχνίδι !!!

Αξέχαστο , μα κυρίως ένα παιχνίδι που πιστοποιεί την αγωνιστική άνοδο και το φορμάρισμα που έχει βρει ο ΠΑΟ και που τον φέρνει στην κορυφή του ομίλου με 16 βαθμούς.

Η παρουσία του στο ρετιρέ μάλιστα διασφαλίζεται και την επόμενη αγωνιστική αφού οι Μελισσουργιώτες θα πάρουν άνευ αγώνα τους τρεις βαθμούς με την Φλόγα Κοκκαλούς ενώ ταυτόχρονα στο Μόδι Ηρακλής και Όσσα θα διασταυρώνουν τα δικα τους ξίφη. Όποια απώλεια υπάρξει εκεί θα ευνοήσει και πάλι τον Μελισσουργό.

Όλα αυτά κάνουν τους '' Γαλάζιους Τρυγητές '' να χαμογελούν με ιδιαίτερη χαρά. Ποιό πολύ όμως τους χαροποιεί το γεγονός ότι η ομάδα τους σκοράρει συνεχώς και ακατάπαυστα ξεπερνόντας πλέον τα τέσσερα τέρματα ανά παιχνίδι κατα μέσο όρο! Τρομερή επίδοση !!!

Μαζί με όλο αυτόν το επιθετικό οίστρο και τα γκολ σχεδόν από όλους τους παίχτες, έρχεται και το σταθερό σκοράρισμα από τον Εγγλέζο που αποδυκνείεται τελικά ... πραγματικός Εγγλέζος στο ραντεβού του με τα αντίπαλα δίχτυα και σκοράρει ασταμάτητα επί τρεις συνεχόμενες αγωνιστικές !!!

mls

mls

Στο 10ο λεπτό η αξιόμαχη Δόξα που ξεκίνησε δυνατά αιφνιδιάζει και προηγείται με 0-1 κάνοντας τους γηπεδούχους να ταρακουνηθούν για τα καλά.

Η αντεπίθεση ξεκινά και οι Μελισσουργιώτες απασφαλίζουν ...

Στο 23ο λεπτό γίνεται το 1-1 με τον Καραδήμο και το παιχνίδι έρχεται στα ίσα.

Ακολουθεί στο 30ο το 2-1 με τον Μάλαμα μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς και το νερό της νίκης έχει μπει για τα καλά στο αυλάκι.

Οι δύο αντίπαλοι οδηγούνται με αυτό το αποτέλεσμα στα αποδυτήρια, αλλά δεν βγαινουν με το ίδιο πάθος από αυτά στο Β΄ μέρος...

pam

pam

Πιο διψασμένοι οι γηπεδούχοι μόλις δύο λεπτά μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, στο 47ο λεπτό καταφέρνουν με τον Εγγλέζο να πετύχουν το 3-1 και να κλειδώσουν το ματς.

Ο χορός των γκολ συνεχίζεται και στο 70ο λεπτό ο Μάλαμας και πάλι δίνει διαστάσεις θριάμβου στο παιχνίδι πετυχαίνοντας το 4-1.

Η Γερακαρού παίζει το τελευταίο της χαρτί και πιέζει ψηλά μειώνοντας το σκορ στο 78ο λεπτό σε 4-2.

Υπήρχε χρόνος για αυτήν και πραγματικά τα παιδιά της προσπάθησαν , υπήρχαν όμως και οι Μελισσουργιώτες στο γήπεδο που δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη ακόμα....

Έτσι με τους γηπεδούχους ''σεληνιαμένους'' το παιχνίδι θα τελειώσει οριστικά στο 89ο λεπτό με τον Γιάννναρο να πετυχαίνει το περήφανο 5-2 για τον ΠΑΟΜ.

Το σφύριγμα της λήξης θα βρει τους Μελισσουργιώτες και πάλι αγκαλιασμένους  σε κουβάρι μετά από ακόμα μία μεγάλη και δίκαιη πέρα για πέρα νίκη , που την αναγνώρισαν με σεβασμό και οι αντίπαλοι τους.