Σκαρφάλωσε στην 1η θέση ο ΠΑΟΚ Σταυρού. Τυφώνας μέσα στο Σχολάρι και ιδανικό ποδαρικό

ppr

ppr
Με ζάχαρη από τον μικρούλη Ζαχαρία Παπαδημητρίου, με τις πρώτες κανονιές του Κώστα Χάβου, με τον.. φωτισμένο στο σκοράρισμα Φώτη Τσαναξή και με ένα εκπληκτικό ομαδικό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ Σταυρού έπιασε κορυφή στον 5ο όμιλο (ισόβαθμος με 31 βαθμούς με τον Σοχό, αλλά νίκησε στο μεταξύ τους παιχνίδι) και απέδειξε ότι βρίσκεται ξανά στον δρόμο των επιτυχιών και σε άριστη κατάσταση για την συνέχεια του πρωταθλήματος!

Ο Δικέφαλος του Σταυρού ήταν ο αδιαμφισβήτητος πρωταγωνιστής του αγώνα μέσα στο Σχολάρι και όπως ομολογούν οι άνθρωποι του Φοίνικα ήταν από τις καλύτερες ομάδες που πέρασαν από εκεί μέσα.

ppr2

ppr2

Σκαρφάλωσε στην 1η θέση ο Δικέφαλος του Σταυρού με 31 βαθμούς και ιδανικό ποδαρικό για το 2016!

Φοίνικας Σχολαρίου-ΠΑΟΚ Σταυρού 0-4

Με το δεξί ξεκίνησε η νέα χρονιά για τον ΠΑΟΚ Σταυρού καθώς σήμερα κέρδισε το πρώτο παιχνίδι για το 2016 εκτός έδρας με αντίπαλο τον Φοίνικα Σχολαρίου και με 31 βαθμούς βρίσκεται και πάλι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα σε ισοβαθμία με τον Εθνικό Σοχού.

Η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 13ο λεπτό με τον 16χρονο Παπαδημητρίου Ζαχαρία ο οποίος σήμερα πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την ανδρική ομάδα δείχνοντας και αυτός οτι μπορεί να βοηθήσει την ομάδα μας στην συνέχεια του πρωταθλήματος.

Μετά απο 4 λεπτά και συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό ο έτερος και νεοαποκτηθείς που ντεμπουτάρισε με την ασπρόμαυρη φανέλα Κώστας Χάβος και απ΄τους κορυφαίους της σημερινής αναμέτρησης με πλασέ απο την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-2.

Στο 23ο λεπτό ήταν η σειρά του πρώτου σκόρερ Φώτη Τσαναξή να χριστεί σκόρερ κάνοντας το 0-3 με πλασέ μετά απο ασίστ του Παναγιώτη Νουράκη που ήταν και το σκόρ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έριξε τον ρυθμό του αγώνα αλλά στο 65ο λεπτό μετά απο εξαιρετική πάσα (πάρε βάλε) του Γιώργου Τσίτσου στον Χάβο, ο Κωστής αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έγραψε το τελικό 0-4.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή μας Πέτρο Σαλέπη για την προσπάθεια, το πολύ ωραίο ποδόσφαιρο σε συνδιασμό με την νίκη και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου, εντός έδρας με τον ΠΑΟΚ Ανοιξιάς.

Σκόρερ : 13' Παπαδημητρίου, Χάβος 17' και 65', Τσαναξής 23'