ΠΑΟΚ Σταυρού: Πετούσε ένα ημίχρονο πάνω... στη λάσπη και έφτανε

antp

antp
Ένα και μόλις ημίχρονο έφτανε και περίσσευε για τον Δικέφαλο του Σταυρού που χόρευε κυριολεκτικά πάνω στον βούρκο, για να κλειδώσει τη νίκη στο σημαντικό παιχνίδι του εναντίον του Μέγα Αλέξανδρου Νέας Απολλωνίας.

Ο γηπεδούχος ΑΠΟΚ Σταυρού που... επέστρεψε στην έδρα-βούρκο του αυτή την αγωνιστική υποδέχτηκε την φιλόδοξη Νέα Απολλωνία που είχε πλησιάσει στον έναν βαθμό και από το πρώτο σφύριγμα του αγώνα έδειξε την δίψα που είχε για την κατάκτηση της νίκης και των τριών βαθμών που θα του επέτρεπαν να διατηρηθεί στην πρώτη θέση του ομίλου.

pnp2

pnp2

Οι Ασπρόμαυροι πραγματοποίησαν στην διάρκεια του Α΄ μέρους μία από τις πιο μεστές και ουσιαστικές φετινές τους εμφανίσεις και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Την επόμενη Κυριακή ο ΠΑΟΚ Σταυρού που με τη νίκη του αυτή παραμένει στην πρώτη θέση με 38 βαθμούς αγωνίζεται μέσα στο Κρυονέρι.

Η Νέα Απολλωνία πίεσε στο Β΄μέρος για να αποσπάσει κάτι από το παιχνίδι όμως τελικά δεν μπόρεσε να αλλάξει τίποτα. Ο Μέγας παραμένει στην 4η θέση του ομίλου και στους 34 βαθμούς και την επόμενη Κυριακή αγωνίζεται στην έδρα του. υποδεχόμενος σε ένα μεγάλο ντέρμπυ την ΑΕ Αγίου Γεωργίου.

amgz

amgz

Το μεγάλο κακό για το παιχνίδι ΠΑΟΚ Σταυρού και Νέας Απολλωνίας ήταν ότι με αυτή την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου ούτε οι γηπεδούχοι, ούτε οι εκάστοτε φιλοξενούμενοι μπορούν να αγωνιστούν όπως πρέπει και δυστυχώς η κατάσταση αυτή επικρατεί για πολλά χρόνια.

Τι να λέμε τώρα.... Τα λένε όλοι χιλιάδες και χιλιάδες φορές !!!

Ευτυχώς το Σάββατο δεν είχαμε τραυματισμό για κανένα παιδί.

Κάτι πρέπει να γίνει επιτέλους...

pnp

pnp

Ρεπορτάζ από: ΠΑΟΚ Σταυρου
Σπουδαία νίκη πέτυχε το Σάββατο (6/2/2106) στο δημοτικό γήπεδο Σταυρού η ομάδα μας καθώς κέρδισε τον Μέγα Αλέξ Νέας Απολλωνίας για την 18η αγωνιστική με σκόρ 2-0.

Πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο 45λεπτο για τον ΠΑΟΚ Σταυρού ο οποίος πέτυχε το 1-0 με τον Δημήτρη Πρόκο στο 11ο λεπτό με ωραίο σούτ εξω απο την περιοχή.
      Στο 15' ο Καρακίτσος μετα απο γύρισμα του Τσαναξή θα χάσει μοναδική ευκαρία να πετύχει γκόλ όμως λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 23' με σούτ θα κάνει το 2-0 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.
Οι φιλοξενούμενοι θα χάσουν την μοναδική τους ευκαρία για να σημειώσουν κάποιο τέρμα στο 37' όταν ο Έλβις έδιωξε στην γωνία του, πραγματοποιώντας εξαιρετική απόκρουση.

Το 2-0 ήταν και το σκόρ ημιχρόνου χωρίς την μεγάλη φάση μέχρι το 45' με την ομάδα μας να έχει μεγάλο ποσοστό κατοχής της μπάλας, ένα παιχνίδι που μας έχει συνηθίσει καθ΄όλη την διάρκεια του πρώτου γύρου.
     Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν με τον ΠΑΟΚ Σταυρού να παίζει με αντεπιθέσεις και σε μία απο αυτές ο Τσαναξής στο 81' θα χάσει μοναδική ευκαιρία να σκοράρει σε ανεπανάληπτο τετ α τετ.
Το 2-0 ήταν το τελικό σκόρ με τον ΠΑΟΚ Σταυρού να πετυχαίνει μια σημαντική νίκη σε ένα ματς που το βαθμολογικό κίνητρο ήταν μεγάλο και για τις δύο ομάδες.
Η ομάδα μας με 38 βαθμούς εναι στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα και σκέφτεται ήδη το επόμενο παιχνίδι με τον Διγενή Κρυονερίου εκτός έδρας την ερχόμενη Κυριακή.
Πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας και τον προπονητή για την πολύ καλή σημερινή εμφάνιση τους, αλλά και το πάθος που έβγαλαν σε ένα, για ακόμη μια φορά