Είχε Πρόκο απέναντι στον Διγενή ο ΠΑΟΚ Σταυρού και.. πάγωσε το Κρυονέρι!

pv2

pv2
Παίζοντας ένα ουσιαστικό ποδόσφαιρο κυρίως στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ Σταυρού πέρασε νικηφόρα από το Κρυονέρι αντιμετωπίζοντας το Σάββατο 13/2 τον τοπικό Διγενή Κρυονερίου με σκόρ 1-3.

Από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης η ομάδας μας εδείξε πάθος και θέληση για την νίκη, κλείνοντας τους γηπεδούχους στα καρέ τους.
    Στο 1ο λεπτό ο Καβάζης θα χάσει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκόρ αλλά και ο Τσαναξής στο 7ο θα σημαδέψει το δοκάρι.
Το γκόλ δεν άργησε να έρθει με τον Νίκο Καβάζη αυτήν την φορά να νικάει τον αντίπαλο πορτιέρο μέσα απο την περιοχή και με πλασέ να κάνει το 0-1 στο 11ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ Σταυρού κυριάρχησε καθ' όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους χάνοντας πολλές ευκαρίες για να καθαρίσει το ματς απο το πρώτο 45λεπτο και σε μία απο αυτές ο κορυφαίος του σημερινού αγώνα Δήμητρης Πρόκος με πλασέ (γκόλ καρμπόν με το πρώτο) έκανε το 0-2 στο 44ο λεπτό με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια και τον ΠΑΟΚ Σταυρού να έχει το σκόρ που θέλει,χωρίς απειληθεί ιδιαίτερα η εστία του Έλβις.

pdf2

pdf2

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έκανε περισσότερο διαχείρηση του αποτελέσματος παίζοντας κυρίως παιχνίδι κατοχής με τον Πέτρο Σαλέπη να δίνει χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς ποδοσφαιρίστές Παπαδημητρίου-Γιαννούλη-Τσίτσο.Θ.
Στο 78ο λεπτό ο Δημήτρης Πρόκος θα πετύχει ένα γκόλ σπάνιας ομορφιάς όταν απο εκτέλεση κόρνερ (με το αριστερό παρακαλώ) θα στείλει την μπάλα στα δύχτια πετυχαίνοντας το δέυτερο προσωπικό του γκόλ εξαργυρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την σημερινή του εμφάνιση 0-3.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκόρ σε 1-3 στις καθυστερήσεις.
Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή δεν άργησε να έρθει με τον ΠΑΟΚ Σταυρού να πετυχαίνει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη, την 5η στο πρωτάθλημα και 13η συνολικά έχοντας 2 ισοπαλίες και με 41 βαθμούς να διατηρείται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και στον προπονητή μας για την σημερινή νίκη, μια νίκη που αφιερώθηκε απο όλους στον Βασίλη Λιάμα μαζί με τα περαστικά και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους μετά την επέμβαση στους χιαστούς του.

Επόμενο παιχνίδι το ερχόμενο Σαββατο με τον Αετό Άνω Σταυρού αυτήν την φορά σαν γηπεδούχοι.