Νέα Απολλωνία - ΑΕ Αγίου Γεωργίου ισόπαλοι με τον Κιουπτσή να βγάζει τα άντερα του!

olm1

olm1
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον γκολκήπερ Θανάση Κιουπτσή, Μέγας Αλέξανδρος Νέας Απολλωνίας και ΑΕ Αγίου Γεωργίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο μεγάλο μεταξύ τους παιχνίδι μέσα στη Ν. Απολλωνία.

Εμφανώς καλύτερη ως ομάδα και ως αγωνιστική παρουσία η ΑΕ Αγίου Γεωργίου πίεσε από νωρίς τους γηπεδούχους (οι οποίοι είχαν την ατυχία να ξεκινήσουν το παιχνίδι με αναγκαστική αλλαγή λόγω θλάσης αμυντικού τους μόλις στο 3ο λεπτό) και προσπάθησε να παραβιάσει την εστία του Μέγα δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες.

Εκεί όμως υπήρχε ο φύλακας άγγελος του Μέγα, ο γκολκήπερ Θανάσης Κιουπτσής που δείχνοντας την μεγάλη κλάση του έπιανε ακόμα και τα.. άπιαστα, τουλάχιστον σε τρία φοβερά τε- α -τετ κρατώντας το μηδέν στην εστία του.

knt

knt

Κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν γύρω στο εικοσάλεπτο με τον Σάββα Παπαδημητρίου με άπιαστο σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

Η ΑΕ Αγίου Γεωργίου αφού ξεπέρασε το αρχικό μούδιασμα από το γκολ, ανέβηκε και πάλι πιέζοντας ψηλά και κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα με τον Λευτέρη Χαρίση μετά από μοναδική μπαλιά πάρε - βάλε του Γιάννη Αλευρά από τα πλάγια.

mgx

mgx

Στο Β΄ημίχρονο και παρ΄ όλο που και οι δύο αντίπαλοι προσπάθησαν φιλότιμα χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν στις δύο εστίες, δεν άλλαξε κάτι και το τελικό σφύριγμα της λήξης τους βρήκε ισόπαλους με 1-1 και την μεταξύ τους βαθμολογική απόσταση να παραμένει στον έναν βαθμό.