Πέρασε νικηφόρα ο Ελλήσποντος Νέας Μαδύτου από το Ζαγκλιβέρι !

elz

elz
Γράφει ο Γιώργος Παναγιωτίδης: Ο Ελλησποντος χθες πέρασε νικηφόρα από την δύσκολη έδρα του Απόλλωνα Ζαγκλιβεριου με σκορ 0-1 .

Η ομάδα άφησε πίσω τις κακές εμφανίσεις και παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με όμορφο συνδυασμό και καταπληκτικό τελείωμα του Antonis Tzou:

tz

tz

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν απειληθηκαμε ιδιαίτερα κι αν ήμασταν πιο προσεκτικοί το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο.

elzb

elzb

Η διαιτησία για ακόμη μια φορά ήταν κακή.

***Να σημειώσουμε στο ρεπορτάζ πως ο Ελλήσποντος έχει την 2η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος (19 γκολ παθητικό) στον 5ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας όπου και συμμετέχει με 1η αυτή του Σοχού (12 γκολ παθητικό) τον οποίο οι Μαδύτιοι κέρδισαν με 0-3 μέσα στην έδρα του !

Φανταστείτε για τι δυνατότητες των Γαλάζιων Μαδυτιανών μιλάμε !!!

Την επόμενη Κυριακή ο Ελλήσποντος έχει αγώνα... στα χαρτιά με την Φλόγα Λαγκαδικίων και φυσικά θα πάρει άνευ αγώνα τους τρεις βαθμούς.