Πολύτιμος βαθμός για τον ΠΑΟΚ Ανοιξιάς στο Ζαγκλιβέρι!

pzg

pzg
Με έναν πολύτιμο βαθμό (που λίγο έλειψε στο 90+ να γίνουν τρεις...) επέστρεψε από το Ζαγκλιβέρι ο ΠΑΟΚ Ανοιξιάς διατηρώντας έτσι σταθερά την δυναμική του στόχου της εισόδου στα Play-off του ομίλου μας.

Ο ορεινός Δικέφαλος μας με τον βαθμό αυτόν παρέμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας συνολικά με 44 βαθμούς, αφού είδε την ίδια στιγμή είδε τηον Ελλήσποντο Ν. Μαδύτου να χάνει από την ΑΕ Αγίου Γεωργίου και το Βασιλούδι να μένει και εκείνο ισόπαλο μέσα στα Νέα Βρασνά με τον Βρασίδα.

Έτσι οι Ασπρόμαυροι της Ανοιξιάς ισοβαθμούν πλέον στη 5η θέση με το Βασιλούδι και συνεχίζουν σταθερά με πλώρη για τα Play-off και ότι ήθελε προκύψει μετά...

Την επόμενη Κυριακή η ομάδα του Μακράκη θα πάρει το μπόνους των 3 βαθμών άνευ αγώνα με τα Λαγκαδίκια και ήδη ο ''Σοφός'' σκέφτεται να εκμεταλευτεί ττο διάστημα αυτό για ένα τελικό ρετουσάρισμα του Δικέφαλου για το τελικό ντεμαράζ των τριών καθοριστικών αγώνων που απομένουν μετά το Πάσχα και μέχρι το φινάλε της κανονικής περιοδου.

Καλή συνέχεια στα παιδιά της Ανοιξιάς !!!

pk2

pk2

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η ομάδα μας με τον Απόλλωνα στο χθεσινό παιχνίδι τους στο Ζαγκλιβερι.

Σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 38ο λεπτό και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Η ομάδα μας ισοφάρισε μόλις 5 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με γκολ του Χατζηαγγελίδη και συνέχισε να έχει την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου μέρους.

Υπεροχή που οδήγησε στο δεύτερο γκολ, στο 70ο λεπτό, από τον Μακρακη που είχε μπει 5 λεπτά νωρίτερα, ύστερα από ασσιστ του Χατζηαγγελίδη.

Στο 78' η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες λόγω μιας ιδιαίτερα αμφισβητουμενης αποβολής του Ραπτόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να ισοφαρισουν σε 2-2 σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα μας έχασε τεράστια ευκαιρία να φύγει με την νικη καθώς στην τελευταία φάση του παιχνιδιού ο αντίπαλος τερματοφύλακας εκτινάχθηκε και δεν επέτρεψε στον Ζουρνατζίδη να σκοράρει με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.

Στο παιχνίδι αγωνίστηκαν οι : Κώττας, Ρίζος, Κωνσταντούδης (C), Χριστόπουλος (65' Μακρακης) , Καλογεριδης, Πάντσεβ (45' Ραπτόπουλος) , Αντωνιάδης, Ντέντα (45' Ζουρνατζίδης) , Ιωσηφίδης, Πελούμη, Χατζηαγγελίδης