ΠΑΟΚ Σταυρού: Νίκη στην Ανοιξιά, 2η θέση και πλεονέκτημα έδρας στα Play-Off

plm

plm
Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ Σταυρού την Κυριακή 8 Μαίου στο γήπεδο της Ανοιξιάς όπου επιβλήθηκε του τοπικού ΠΑΟΚ με 1-3 στο ντέρμπυ των Δικεφάλων της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

(Από: ΠΑΟΚ Σταυρου)

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια έφτασε στην νίκη, μια νίκη που της δίνει με το τέλος του πρωταθλήματος την δεύτερη θέση με 60 βαθμούς και το πλεονέκτημα έδρας στα μπαράζ ανόδου.
       Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ Σταυρού μπήκε καλύτερα και άνοιξε το σκόρ με σούτ του Γιώργου Τσίτσου στο 9ο λεπτό 0-1.
Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι στην συνέχεια και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 24' 1-1.
       Στο 32' όμως και πάλι ο Φώτης Τσαναξής θα σκοράρει απο κοντά με πλασέ και θα κάνει το 1-2 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

pkr

pkr

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη παίζοντας ένα πολύ ουσιαστικό ποδόσφαιρο και κατάφερε να κάνει το 1-3 στο 54' με τον κορυφαίο ποδοσφαιριστή του γηπέδου, Κώστα Χάβο να πλασάρει εκτός περιοχής και να στένει την μπάλα στα δίχτυα.
Όσες φορές οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιτεθούν με αξιώσεις, σταματούσαν πάνω στην πολύ καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας μας και στον πολύ καλό τερματοφύλακα μας Έλβις Χατζιλάρι.

Το τελικό σκόρ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο με τον ΠΑΟΚ Σταυρού να χάνει πολλές ευκαιρίες για μια μεγάλη σε έκταση νίκη.
Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε παίχτες, διοίκηση και φίλαθλους να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη που την θέλαμε όλοι και την πήραμε.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που στάθηκε στο πλευρό μας όλη την χρονιά αλλά και σήμερα που ταξίδεψε στην Ανοιξιά, μια παρουσία που ξεπέρασε κάθε προηγούμενο.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας για την μεγάλη νίκη και την κατάκτηση της 2ης θέσης.
Πλέον στις 21-22 Μαιου ο ΠΑΟΚ Σταυρού θα υποδεχτεί τον νικητή των αγώνων 3-6 & 4-5 με στόχο την νίκη που θα τον φέρει μετά απο πολλά χρόνια στην Ά κατηγορία.

Το Δ.Σ του ΠΑΟΚ Σταυρού ευχαριστεί θερμά τον ΠΑΟΚ Ανοιξιάς για την άψογη φιλοξενία και συγχαίρει την ομάδα της Α.Ε Αγίου Γεωργίου για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Σταυρού:

Έλβις - Σαλέπης - Τσουραλάκης - Καρακεχαγιάς (78' Στιβαστάρης) - Χατζιλάρι -Τσίτσος - Μπελές - Καβάζης (67' Ταξιάρχου) - Χάβος -Τσαναξής - Πρόκος (62' Καρακίτσος)

p1

p1

Στο τελευταίο, όπως αποδείχθηκε, παιχνίδι της σεζόν η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη που θα της έδινε την είσοδο στα πλέι οφ και έτσι έμεινε στην 7η θέση του πρωταθλήματος, αφού γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον ΠΑΟΚ Σταυρού.
Στο παιχνίδι αγωνίστηκαν οι: Χατζηιωαννίδης, Ρίζος, Κωνσταντούδης, Μπαϊραμπάς (Ιωσηφίδης), Χριστόπουλος, Αντωνιάδης, Πάντσεβ ( Χατζηαγγελίδης), Ραπτόπουλος(C), Μακρακης (Βακάλης), Ζουρνατζίδης, Πελούμη