Το ήθελαν και ο ΠΑΟΚ και ο ΤΡΙΤΩΝ. Το πήρε ο Σταυρός 2 - 1 με γκολάρα - κομήτη του Μπελέ!

paokv-

paokv-
Με γκολ των Α. Θεολόγου και Θ. Μπελέ ο ΠΑΟΚ Σταυρού πήρε τη νίκη στο τοπικό ντέρμπυ με τον Τρίτωνα Βόλβης με 2 -1 μέσα στον Σταυρό.

Με μια γκολάρα (από εκείνες που δε χορταίνεις να βλέπεις), που πέτυχε στο 32΄ λεπτό με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Θανάσης Μπελές, ο ΠΑΟΚ Σταυρού επιβλήθηκε του νεανικού Τρίτων Βόλβης με το τελικό 2-1 μετά από ένα ιδιαίτερα αγχωτικό και για τους δύο αντιπάλους παιχνίδι.

Και αυτό γιατί και οι δύο νεανικές ομάδες Σταυρού και Βόλβης, ήθελαν το καλό αποτέλεσμα, η κάθε μία για τους δικούς της λόγους βέβαια.

Πιο αποφασιστική τελικά και πιο ψυχωμένη η ομάδα του ΠΑΟΚ Σταυρού μπόρεσε και πήρε τη νίκη, αφού πρώτα έχασε αρκετές ευκαιρίες

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε από νωρίς στο 14΄ λεπτό με τον Αλέξανδρο Θεολόγου, που αξιοποίησε φανταστική μπαλιά του Μπελέ στην καρδιά της άμυνας της Βόλβης.

Ο Τρίτων ισοφάρισε σε 1-1 από μια στημένη φάση και ένα στιγμιαίο λάθος της άμυνας του Σταυρού.

paokvl

paokvl

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πείσμωσαν, πέρασαν στην επίθεση και έκλεισαν τον Τρίτωνα στα καρέ του χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες...

Κάπου εκεί στο 32΄ λεπτό ο Θανάσης Μπελές χάρισε στους φιλάθλους την πιο όμορφη στιγμή τους ματς και στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς με μια γκολάρα που άφησε άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα!

Το Β΄ μέρος κύλησε το ίδο αγχωτικά με τον Τρίτωνα να προσπαθεί για την ισοπαλία αλλά με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία, να συνεχίζει να χάνει ευκαρίες και να κρατάει τη νίκη.