Οι Αμαζόνες του Αριστοτέλη Σταυρού: Το ρόστερ και το πρόγραμμα τους!

agn3

agn3
Σε λίγες μέρες ξεκινά το πρωτάθλημα της Α΄ Γυναικών ΕΚΑΣΘ και οι Αμαζόνες του Αριστοτέλη Σταυρού ετοιμάζονται πυρετωδώς ανεβάζοντας ολοένα και περισσότερο τους ρυθμούς της προετοιμασίας τους υπό από την επίβλεψη του κόουτς Λάζαρου Κουτσιανούδη.

 

Τα κορίτσια αυτά που πέρυσι συγκλόνισαν όλο το φίλαθλο κοινό της περιοχής μας με την τεράστια προσπάθεια τους να κρατήσουν ζωντανό το τμήμα της Γυναικείας ομάδας του συλλόγου φέτος θα παρουσιαστούν πιο ανανεωμένα ως ομαδα με νέα πρόσωπα στο ρόστερ τους.

Η γυναικεία ομάδα του Αριστοτέλη την περασμένη χρονιά αποτέλεσε ένα μίγμα παλιών αθλητριών που έσφιξαν τα δόντια και συνέχισαν και μικρότερων κοριτσιών που ανέβηκαν από το τμήμα κορασίδων το οποίο δεν είχε λάβει μέρος σε επίσημο πρωτάθλημα λόγω αναγκών του συλλόγου.

Όλα αυτά τα κορίτσια τον Σεπτέμβρη του 2015 είχαν έφτιαξαν μια ''κατ΄ ανάγκη'' ομάδα που ήταν δύσκολο να βρει αγωνιστικό ρυθμό και να δέσει αμέσως... Και όμως όχι μόνο κράτησνα την ομάδα όρθια αλλά ξεπέρασαν και τους εαυτούς τους και κάθε λογική στο τέλος με αξιοπρέπεια και περηφάνεια που θα ζήλευαν και άντρες ακόμα. Μπράβο σε όλες τους.

Φέτος τα κορίτσια μας σαφώς θα παρουσιαστούν πολύ πιο αποφασισμένα για διακρίσεις αφού με τις τελευταίες εμφανίσεις τους στο περσινό πρωτάθλημα απέδειξαν ότι και ταλέντο υπάρχει και μεγάλες κανότητες έχουν

 Πάνω απ΄ όλα όμως απέδειξαν ότι έχουν Ψυχή !!

Μεγάλη Ψυχή για να πετύχουν πολλά !!!

 

1η Αγωνιστική  Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου:

Στο Κλειστό του Σταυρού οι Αμαζόνες μας ξεκινούν τον φετινό γολγοθά τους (με αντίπαλο την ομάδα του Χορτιάτη) και οι ευχές όλων μας για υγεία, καλή μπασκετική χρονιά και πολλές - πολλές χαρές είναι μαζί τους !!!

 

 

gnk

gnk

 

 

Ας γνωρίσουμε όμως τις Αμαζόνες αυτές μέσα από το ρόστερ της ομάδας:

 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ

 
ΠΛΟΥΜΟΥΔΗ ΕΥΑ
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΓΚΟΛΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
ΠΑΣΑΛΗ ΒΟΥΛΑ
ΧΟΡΟΥΔΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΙΩΑΝΝΟΥ ΟΛΓΑ
ΝΤΟΥΛΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΣΙΝΑΠΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΑΣΜΕΝΟΥΔΗ ΛΙΝΑ
ΜΑΒΙΝΕ ΕΛΕΝΗ
ΜΥΛΩΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
 
ΚΟΟΥΤΣ: ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΥΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
 
 

Το πλήρες πρόγραμμα και οι ημερομηνίες των αγώνων της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

 1η Αγωνιστική (28/9, 14η 18/1)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
ΜΕΝΤ-ΖΕΦΥΡΟΣ 02
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
 
2η Αγωνιστική (5/10, 15η 25/1)
 
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ-Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ
ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.
ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.-ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ-ΜΕΝΤ              
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.               
 
3η Αγωνιστική (12/10, 16η 1/2)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
ΜΕΝΤ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
 
4η Αγωνιστική (19/10, 17η 8/2)
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ
ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ
ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.-ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.
ΜΕΝΤ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ
ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
 
5η Αγωνιστική (2/11, 18η 15/2)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-ΜΕΝΤ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
 
6η Αγωνιστική (9/11, 19η 22/2)
 
ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.-Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΜΕΝΤ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ
ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
 
7η Αγωνιστική (16/11, 20η 1/3)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-ΜΕΝΤ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.              
ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
 
8η Αγωνιστική (23/11, 21η 8/3)
 
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.-Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ
ΜΕΝΤ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
 
9η Αγωνιστική (30/11, 22η 15/3)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΜΕΝΤ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.
ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.
 
10η Αγωνιστική (7/12, 23η 22/3)
 
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ
ΜΕΝΤ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
 
11η Αγωνιστική (14/12, 24η 29/3)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.
ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΜΕΝΤ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.
ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
 
12η Αγωνιστική (21/12, 25η 5/4)
 
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.-Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.-ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΜΕΝΤ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.-ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ-ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.
 
13η Αγωνιστική (11/1, 26η 12/4)
 
Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤ. ΕΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ.ΑΜΣ-ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΑΠΚ
ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ-ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ Π.Σ.
ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Γ.Σ.
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΠΠΟΔΡ. Α.Σ.
ΠΥΡΓΟΣ  ΧΑΛ-ΜΕΝΤ

ΖΕΦΥΡΟΣ 02 Α.Σ.-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜ.Α.Π.Ο.
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΝΕΑ