Ηρακλής Μοδίου: Με Αγιασμό και νίκη επί του Στίβους ανέβηκε ρετιρέ!

agsm

agsm
Με τις ευλογίες του πάτερ Παναγιώτη που έδωσε τις ευχές στον Αγιασμό της ομάδος του Μοδίου, ο τοπικός Ηρακλής ζευγάρωσε τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας και ανέβηκε στο ρετιρέ της βαθμολογίας με συνολικά έξι βαθμούς στα δύο πρώτα παιχνίδια.

Η ομάδα του Μοδίου πιστοποίησε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται και με αυτό το εκρηκτικό ξεκίνημα απέκτησε μεγάλη αυτοπεποίθηση και δικαίως συγκατοικεί στην κορυφή του ομίλου μαζί με τον Σοχό.

Αυτή την φορά απέναντι σε μια πολύ δυνατη ομάδα όπως ο ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΣ ο Ηρακλής Μοδίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από τα πρώτα κιόλας λεπτά με πολλές κλασικές ευκαιρίες.

Στο 27' λεπτό και μετά απο κόρνερ του Θεοδωρίδη πήρε κεφάλια ο Πετρίδης Μ. και έστειλε την μπάλα στα δύχτια πραγματοποιόντας το 1-0 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο έντονο σε ρυθμό, με δυνατές φάσεις και πολλές ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες αλλά το σκορ παρέμεινε το ίδιο.

Περίπου στα 100 άτομα παρακολούθησαν τον αγώνα.

Μεγάλος απών από τον αγώνα (αλλά ήταν στο πάγκο της ομάδος) ο ΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ Πάτροκλος ο οποίος στην προπόνηση της Παρασκευής έπαθε θλάση και θα μείνει περίπου δύο εβδομάδες.