Κεραυνός ήταν ο ΠΑΟΚ Σταυρού μέσα στο Κολχικό και αστραπή μαζί!!

apka

apka
Κεραυνός και αστραπή μαζί και τσουνάμι πραγματικό, που άστραψαν, βροντηξαν και σάρωσαν στο περασμά τους τα πάντα ήταν ο ΠΑΟΚ Σταυρού σήμερα το απόγευμα μέσα στην έδρα του Κεραυνού Κολχικού !!!

Άλλος είχε το όνομα και άλλος τελικά τη χάρη στον αγώνα του Κολχικού και ο Δικέφαλος του Σταυρού κεραυνοβόλησε εκείνος τον τοπικό Κεραυνό με το θριαμβευτικό 0-4 που από μόνο του τα λέει όλα για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Σαρωτική στο πέρασμά της η ομάδα του Πέτρου Σαλέπη ανέβασε τον δείκτη του σκορ από το πρώτο ημίχρονο κιόλας σε 0-3 για να το κλείσει στο τέλος με το απίστευτο 0-4 μέσα στην έδρα μιας από τις πιο ιστορικές και καλύτερες ομάδες του 5ου ομίλου η οποία μάλιστα μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν επικεφαλής στην βαθμολογία.

Θα πρέπει να ψάξει κανείς πολλά χρόνια πίσω στην ιστορία του ΠΑΟΚ Σταυρού για να θυμηθεί ανάλογη εμφάνιση και τέοιας έκτασης νίκη μέσα σε μια τόσο δύσκολη έδρα και απέναντι σε έναν τόσο ισχυρό αντίπαλο.

Ακόμα παραμιλάνε στο Κολχικό και χειροκροτούν τον ΠΑΟΚ Σατυρού όσοι τυχεροί είδαν το παιχνίδι αυτό.

klxk

klxk

Η ομάδα του Κεραυνού Κολχικού

Με αυτή τη νίκη του (2η συνεχόμενη εκτός έδρας) ο ΠΑΟΚ Σταυρού ξεπέρασε στην βαθμολογία τον Κεραυνό Κολχικού και ανέβηκε στην 3η θέση του 5ου ομίλου ισοβαθμώντας με ΑΕ Αγίου Γεωργίου, Δορκάδα, Περιστερώνα, Κολχικό, παίρνοντας απίστυτη δύναμη για τη συνέχεια που ακολουθεί.

Συγχαρητήρια σε όλους και καλή δύναμη για τα επόμενα παιχνίδια !!!

apkb

apkb

Κεραυνός Κολχικού - ΠΑΟΚ Σταυρού 0 - 4

*(Ρεπορτάζ - φώτο από τον ιστότοπο του ΠΑΟΚ Σταυρού)

Σπουδαία εμφάνιση και πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας με 0-4 στο Κολχικό με τον τοπικό Κεραυνό.

Έχοντας σε μεγάλη μέρα όλους τους παίχτες που αγωνίστηκαν ο ΠΑΟΚ Σταυρού στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικός και προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με τον Αντώνη Πασαλή να κλέβει την μπάλα στο κέντρο, να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να τελειώνει με το αριστερό στέλνοντας την μπάλα στα δύχτια κάνοντας το 0-1.

Στο 22' μετά απο σέντρα του Χατζηλάρι ο Ηλίας Κανέλλης θα τσιμπίσει την μπάλα και με ένα γυριστό έστειλε την μπάλα στα δύχτια πετυχαίνοντας ενα εκπληκτικό γκόλ το οποίο αξίζει να αναφέρουμε πως χειροκροτήθηκε και απο τους φίλους των γηπεδούχων 0-2 .

Στο 34' μετά απο ανέβασμα του Νουράκη ο Μπουλάρι θα γίνει κάτοχος της μπάλας, θα ταλαιπωρήσει τους αμυντικούς και θα κάνει σέντρα (πάρε βάλε) στο κεφάλι του Κανέλλη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να γραψει το 0-3 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.

Στο δέτερο ημίχρονο και πάλι ο ΠΑΟΚ Σταυρού μπήκε δυνατά εκμεταλευόμενους τους χώρους στην άμυνα των γηπεδούχων και πάλι ο Ηλίας Κανέλλης με ένα έξυπνο ψηλοκρεμαστό σούτ θα γράψει το 0-4 κάνοντας χατ τρικ.

Μέχρι το και το τελευταίο σφήριγμα της λήξης οι γηπεδούχοι έχασαν κάποιες ευκαιρίες να μειώσουν αλλά και η ομάδα μας στις αντεπιθέσεις ήταν φωτιά χάνοντας ακόμα 2-3 κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκόλ.

Ήταν μια εξαιρετική εμφάνιση απο όλα τα παιδιά και αξίζουν τα συγχαρητήρια σε όλους και κυρίως στον προπονητή μας Πέτρο Σαλέπη ο οποίος αγωνίστηκε με πρόβλημα και ήταν απο τους κορυφαίους της αναμέτρησης.

Η ομάδα μας πλέον κοιτάει το επόμενο παιχνίδι την ερχόμενη Τετάρτη στο Γήπεδο των Βρασνών με τον Μακεδονικό Αγίου Βασιλείου.
Τέλος να ευχαριστήσουμε την διοίκηση του Κεραυνού Κολχικού για την άψογη φιλοξενία στην αποστολή της ομάδας μας.

ΠΑΟΚ Σταυρού: Έλβις, Ουτσικούνης (73' Στιβαστάρης), Σαλέπης, Χατζηλάρι, Νουράκης (75' Θεολογάκης) Μπελές, Πασαλής, Πλουμούδης, Μπουλάρι, Παπαθανασίου.Θ (62' Τσίτσος), Κανέλλης