Ήττα εντός για την Θύελλα Περιστερώνα με Κεραυνό Κολχικού

pers

pers
Το πρώτο επίσημο φετινό παιχνίδι της έδωσε η Θύελλα μέσα στον Περιστερώνα (είχε προηγηθεί η αναμέτρηση της πρεμιέρας στο ουδέτερο της Ν. Απολλωνίας), αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσε να το συνδιάσει με νικηφόρο αποτέλεσμα καθώς ο Κεραυνός Κολχικού επικράτησε με σκορ 1-2 στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Η Θύελλα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, είχε δοκάρι μόλις στο 3΄λεπτό και δημιούργησε και κάποιες καλές ευκαιρίες στη συνέχεια, χωρίς όμως να μπορέσει να ανοίξει ανοίξει το σκορ.

Αυτό έγινε από πλευράς Κολχικού και μάλιστα εις διπλούν όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τους Ιορδανόπουλο στο 20' λεπτό, για να πετύχουν και το 0-2 με τον Μαλαμίδη λίγο αργότερα στο 30' λεπτό.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 44' με τον Χαλαζία και να ανακτήσουν ψυχολγία για την ανατροπή στο Β΄ μέρος.

Όμως ούτε στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε το σκορ, όσο κι αν πίεσε η Θύελλα και το σφύριγμα της λήξης βρήκε το Κολχικό να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης και βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πίσω από την πρώτη θέση με συνολικά εννιά βαθμούς.