Ακατάλληλος για.. Υπουργείο Εξωτερικών - 4 χ 4 νίκες εκτός έδρας!

apkab

apkab
Κλείνει -το ένα μετά το άλλο- σπίτια εκτός έδρας ο φετινός ΠΑΟΚ Σταυρού που σημείωσε την 4η συνεχόμενη νίκη του σε έδρα αντιπάλου και δείχνει ακατάλληλος για.. χαρτοφυλάκιο Υπουργείο Εξωτερικών, αφού δεν αφήνει έδρα για έδρα στο πέρασμα του!

Ο Δικέφαλος του Σταυρού αν και αγωνίστηκε χωρίς τον Πέτρο Σαλέπη και τον Γεράσιμο Καρακεχαγιά, έδειξε ιδιαίτερα δυνατός για μια ακόμα φορά μακριά από την έδρα του και με πολύ έξυπνο στήσιμο της ομάδας που κάλυψε τις απουσίες στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε και έφυγε νικητής από τα Λαγυνά.

Μια νίκη που είναι όπως είπαμε η 4η συνεχόμενη εκτός έδρας και που αν μη τι άλλο δείχνει την εξαιρετική φετινή ομάδα που έχει φτιαχτεί.

Οι "Ασπρόμαυροι" του Σταυρού εκμεταλλεύτηκαν τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων (μέσα σε μια έδρα που ο Εθνικός έπαιζε πολύ αποφασισμένος  για να ξεκολήσει από τον πυθμένα της βαθμολογίας) και πήραν μια νίκη που ήθελαν για να παραμείνουν στις υψηλές θέσεις ((συγκεκριμένα στην 6η με 13 βαθμούς και 16-8 γκολ) του βαθμολογικού πίνακα του 4ου ομίλου της Α' κατηγορίας ΕΠΣΜ.

Το σκορ άνοιξε ο Μπουλάρι στο 4ο λεπτό, με τον Χατζηβασιλειάδη να ισοφαρίζει στο 23ο λεπτό σε 1-1 για τα Λαγυνά. Η απάντηση του ΠΑΟΚ ήταν άμεση και με τον Παπαθανασίου να σημειώνει ένα εξαιρετικό γκολ, πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ στο 24ο λεπτό.

Στο Β΄ ημίχρονο, ο Μιζούρι κατάφερε να ισοφαρίζει για τα Λαγυνά στο 63ο λεπτό με το παιχνίδι να αποκτά συγκλονιστική εξέλιξη.

Οι γηπεδούχοι των Λαγυνών πίεζαν και προσπαθούσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, μάταια όμως, καθώς ο ΠΑΟΚ στο 80ο λεπτό με τον Μπουλάρι και στο 87ο λεπτό με τον Ναούμ κατάφεραν να διαμορφώσουν το υπέρ τους σκορ 4-2.

Τέλος, να σημειωθεί ότι ο ΠΑΟΚ είχε και δοκάρι με τον Παπαθανασίου στο 26ο΄ λεπτό του αγώνα.

apkab

apkab

Την επόμενη Κυριακή ο ΠΑΟΚ Σταυρού αγωνίζεται στην έδρα του, στο ανακαινισμένο ''Γρηγόρης Σταμούλης''  με τον Άρη Καβαλαρίου και οι ευχές όλων για να πετύχει την πρώτη εντός έδρας νίκη του θα τον συντροφεύουν !

Εθνικός Λαγυνών: Τζημόπουλος, Ακριτίδης, Αγγελίδης (46’ Κισαπαναγιώτης), Γεωργάκενας, Μπίκας (78’ Μπακάκης), Παπαδόπουλος, Σανγκολί, Μπακρατσάς, Χατζηβασιλειάδης, Μιζούρι, Κερμενιώτης (54’ Τσαπαδάς)

ΠΑΟΚ Σταυρού: Χατζηλάρι, Στιβαστάρης, Χατζηλάρι Σ. (46’ Νουράκι), Θεολογάκης (46’ Ναούμ), Ουτσικούνης, Τσίτσος (70’ Κανέλης), Μπουλάρι, Πλουμούδης, Πασαλής, Παπαθανασίου, Καρακίτσος

Διαιτησία: Τονίδης (Δεμερτζής – Χατζηβασιλείου)