Ένα πεντάλεπτο σύγχυσης στοίχισε ακριβά μέσα στον Μονόλοφο

aegr

aegr
Ένα πεντάλεπτο σύγχυσης, αδράνειας, αβλεψίας (πείτε το όπως θέλετε..) μεταξύ 40ου και 45ου λεπτού στο τέλος του Α΄ μέρους, στάθηκε μοιραίο για την ΑΕ Αγίου Γεωργίου που στο διάστημα αυτό δέχτηκε δύο γκολ στο παιχνίδι της μέσα στον Διγενή Μονολόφου.

Οι Κιτρινόμαυροι που είχαν ξεκινήσει αρκετά δυνατά και συγκεντρωμένοι και είχαν καταφέρει μαλιστα μέχρι το 40ο λεπτό να βρίσκονται με σοβαρές αξιώσεις μέσα στο παιχνίδι, στο σημείο εκείνο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-1 και είδαν τις ελπίδες τους για ανάκαμψη να μειώνονται ακόμα περισσότερο στο 45΄ δεχόμενοι και ακόμα ένα γκολ φτάνοντας έτσι στο εις βάρος τους 3-1.

Στο Β΄ μέρος η ΑΕ Αγίου Γεωργίου προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, αλλά οι γηπεδούχοι πρόβαλαν σθεναρή αντίσταση και με μαζική άμυνα κλεισμένοι πίσω κράτησαν το σκορ χωρίς να αλλάξει τίποτα.

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕ Αγίου υποδέχεται την Δόξα Ασσήρου στην Ασπροβάλτα.

Καλή συνέχεια !!!

Διγενής Μονολόφου - ΑΕ Αγίου Γεωργίου 3-1

mnlf
mnlf

Μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε ο Διγενής Μονολόφου που επικράτησε με σκορ 3-1 της ΑΕ Αγίου Γεωργίου και ξεπέρασε στο σχετικό πίνακα τον αντίπαλο του.

Ο Σεϊτανιώτης στο 17' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, όμως στο 30' ο Βαφειάδης κατόρθωσε να ισοφαρίσει.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου (40' και 45') ο Ασλανίδης βρήκε τον τρόπο να σκοράρει δις και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Να σημειωθεί ότι λίγο νωρίτερα (36') ο Μαρμαρίδης είχε δοκάρι.

Διγενής Μονολόφου (Θεοδούλης): Νικολαΐδης, Παναγιωτίδης, Βαρδαλής, Μουμούρης, Μαρμαρίδης, Αντρίκος, Παντελίδης (55' Φωτιάδης), Κουγιουμτζίδης, Ασλανίδης (85' Μπατζής), Παπάς (70' Φανούλης), Σεϊτανιώτης

ΑΕ Αγίου Γεωργίου (Μεντεσίδης): Ανατολίτης, Σκορδάς (70' Χαρίσης), Ανδρεάδης, Ανατολίτης Σ., Καραγιαννούδης, Κοσμάς, Κυπαρίσσης (50' Μαστροπάντζος), Κοσμάς Ν., Βαφειάδης, Πετρώφ, Γαβριήλ (65' Αγκοτάκης)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Ντόκας - Τσίντσαρ)