Ακόμα βάζουν... γκολ Άρης Καβαλαρίου και ΠΑΟΚ Σταυρού!

zpkvr

zpkvr
Ακόμα πετυχαίνουν... γκολ μέσα στο Καβαλάρι ο ο τοπικός Άρης και ο φιλοξενούμενος ΠΑΟΚ Σταυρού στο μεταξύ τους χορταστικό, από πλευράς θεάματος για τους φιλάθλους, παιχνίδι !

Εννιά... γκολ στο Καβαλάρι, μεγάλη νίκη του Άρη επί του ΠΑΟΚ Σταυρού

Ένα απολαυστικότατο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Καβαλάρι, όπου ο Άρης επικράτησε του ΠΑΟΚ Σταυρού στο ντέρμπι του δευτέρου ομίλου με 5-4 τελικό αποτέλεσμα!

Ο αγώνας είχε πολλές διακυμάνσεις του σκορ.

zpkv

zpkv

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Καρακίτσο στο 29ο λεπτό, ενώ ο Άρης ισοφάρισε με τον Σανκόλι στο 41ο λεπτό.

Στο 48ο λεπτό ο Άρης πήρε κεφάλι στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μακρίδη, όμως ο Παπαθανασίου ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ στο 64ο λεπτό. Στο 75ο λεπτό ο Άρης έκανε το 3-2 με τον Σανκόλι και τρία λεπτά μετά, ο Ευστρατιάδης έκανε το 4-2 για τον Άρη.

Στο 80ο λεπτό ο Ανεστίδης έκανε το 5-2 για την ομάδα του, με τον Σταυρό να πιέζει, να σκοράρει ακόμη δύο φορές με τον Κούτρα προς το φινάλε του αγώνα, όμως αυτά τα γκολ δεν ήταν αυτά που μπορούσαν να δώσουν κάτι στον Σταυρό και έτσι ο Άρης Καβαλαρίου πανηγύρισε μια πολύ μεγάλη νίκη.

Άρης Καβαλαρίου - ΠΑΟΚ Σταυρού 5 - 4

Σκόρερ: Καρακίτσος (29’), Σανκόλι (41’, 75’), Μακρίδης (48’ πεν.), Παπαθανασίου (64’), Ευστρατιάδης (78’), Ανεστίδης (80’), Κούτρας (87’, 90’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Στάγκος – Παπαδόπουλος)

Άρης Καβαλαρίου: Πατσιούρας, Φυντανίδης, Σανκόλι, Χατζηδημητρίου, Στόικος, Μυζούρι, Ευστρατιάδης, Ούτσι, Ισαγκουλάν, Μακρίδης, Ανεστίδης

Goalpress.gr

krd

krd

Άρης Καβαλαριου-ΠΑΟΚ Σταυρού 5-4 (Ρεπορτάζ Αγώνα)

Για την 3η αγωνιστική η ομάδα μας δεν τα κατάφερε απέναντι στον Άρη Καβαλαριου και γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα με το αγγλικό σκορ 5-4.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά με τον Καρακιτσο να σκοράρει στο 27' 0-1 με πλασέ για τον ΠΑΟΚ Σταυρού ο οποίος παρουσιάστηκε καλύτερος σε σχέση με την πρεμιέρα αλλά για ακόμα μια φορά με πολλά κενά στην άμυνα.

Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1 καθώς στο 41' με κοντινή κεφαλιά οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου σε μια αδράνεια της άμυνας ο Άρης θα κερδίσει πεναλντι στο 47' και θα κάνει το 2-1.Στην συνέχεια η ομάδα μας θα έχει ένα καλό 20λεπτο και θα καταφέρει με τον Παπαθανασίου με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή να κάνει το 2-2 στο 65 και ενώ όλα έδειχναν πως ο ΠΑΟΚ Σταυρού θα πάρει κάτι από το παιχνιδι, ένα τραγικό 10λεπτο γκρέμισε ότι εχτυσε στα προηγούμενα λεπτά καθως οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 γκολ σε 10 λεπτά με το σκορ να γίνετε 5-2 στο 80'.

Στο 87' ο Κούτρας θα μειώσει σε 5-3 με σουτ ενώ και πάλι ο Κούτρας με Πεναλντι θα μειώσει σε 5-4 στο 93' που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΟΚ Σταυρού: Τσακωνας-Καρακεχαγιας-Καλυβας-Πεχλιβανης-Ιορδανιδης-Πλουμουδης-Τσιτσος-Καρακιτσος-Παπαδημητριου-Κουτρας-Παπαθανασιου.

Αγωνίστηκαν επίσης οι : Πασαλης.Α , Γρηγορίου, Ψαθάς, Καρακιτσος.Θ Επόμενο παιχνίδι την ερχόμενη Τετάρτη εντός έδρας με τον Άγιο Βασίλειο στις 16:30