Συνεχίζοντας ''θερμά'' φορμαρισμένος ο Ελλήσποντος γύρισε με βαθμό από τον Θερμαικό!

tzvmd

tzvmd
Διανύοντας ''υψηλές θερμοκρασίες φορμαρίσματος'' ο Ελλήποντος Νέας Μαδύτου απέδειξε την μεγάλη φετινή δυναμική του και εκτός έδρας αυτή τη φορά, αφού κατάφερε να επιστρέψει με έναν υπερπολύτιμο βαθμό μέσα από την δύσκoλη έδρα του Θερμαικού Θεσ/νίκης!

Οι Κυανέλευκοι της Νέας Μαδύτου μάλιστα αν ήταν λίγο πιο τυχεροί θα καβάτζωναν και το διπλό στην χθεσινή αναμέτρηση τους.

Σε κάθε περίπτωση όμως εκείνο που μετράει είναι ότι η ομάδα επί 90 λεπτά καταθέτει ψυχή και ποιότητα μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου, γεγονός που γεμίζει τους παίκτες, τους παράγοντες, την τεχνική ηγεσία και τους φιλάθλους του Ελλήσποντου με αισιοδοξία και δύναμη για τη συνέχεια !!!

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Θερμαϊκός Θεσ/νίκης & Ελλήσποντος Μαδύτου

Ο Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης ήρθε ισόπαλος κόντρα στον Ελλήσποντο Μαδύτου με 1-1 τελικό σκορ.

Στο 55ο λεπτό ο Ελλήσποντος άνοιξε το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζουβελέκη, ενώ ο Παναγουλόπουλος στο 70ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

*Οι γηπεδούχοι είχαν τρεις σημαντικές απουσίες, αυτές των Σταυρίδη, Αερανόπουλου και Κανλή.

omdt

omdt

Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης - Ελλήσποντος Νέας Μαδύτου 1-1

Σκόρερ: Τζουβελέκης (55’ πεν.), Παναγουλόπουλος (70’)

Διαιτησία: Μαμασούλας (Κωνσταντίν – Νικολόπουλος)

Θερμαϊκός Θες/νίκης: Τζιούτζιας, Παππάς, Καραγεώργος, Χατζηπαρασκευάς, Παναγόπουλος, Τερζούδης, Φιλιππίδης, Χατζηλούδης, Βοσνάκης, Ντεμολάρι, Χατζηπαρασκευάς

Ελλήσποντος Μαδύτου: Πασχάλης, Γραμματικάς, Λικολάρι, Κλουβόπουλος, Χατζηδημητρίου, Χάβος Δ. , Χάβος Κ. , Πρόκος, Τζουβελέκης, Αλατζόγλου, Τσίφτης

Πηγή: Goalpress.gr