Πίσω Μπετόν - Μπροστά Ατσάλι: Χάβος, Μουρόπουλος, Πρόκος F-16 ανατροπής!

Πίσω καμιά δακοσαριά κυβικά τσιμέντο κατ΄ ευθείαν από το ΤΙΤΑΝ... Στο κέντρο μηχανάκια παντός καιρού και αναβάσεων πάσης φύσεως εμποδίων.... Και μπροστά ένα πράμα ''Αεροπορία βάλεσθαι'' για τους αντιπάλους του, όπως μας μάθαιναν στον στρατό...

Αν ήθελε κανείς να περιγράψει με δυό λόγια τον φετινό Ελλήσποντο του Γιώργου Παναγιωτίδη, μάλλον αυτα θα έλεγε !

Και ποιόν φετινό Ελλήσποντο παρακαλώ, έτσι;

Τον Ελλήσποντο που συνεχίζει αήττητος μέσα έξω !

Τον Ελλήσποντο που αν και νεοφώτιστος στην Α΄ κατηγορία, έχει μέχρι στιγμής από τις καλύτερες άμυνες και τις παραγωγικότερες επιθέσεις στον όμιλο του !

Τον Ελλήσποντο που έπιασε ρετιρέ με το σακούλι του να είναι κιόλας γεμάτο με δέκα βαθμούς !

Τον Ελλήσποντο των ΑΝΑΤΡΟΠΩΝ και τη ΨΥΧΗΣ !

Τον φετινό Ελλήσποντο ΟΜΑΔΑ - ΜΟΝΤΕΛΟ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ και ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ !!

Γιατί όλα αυτά είναι και όλα αυτά φέτος παρουσιάζουν μαγεύοντας οι Κυανόλευκοι της Νέας Μαδύτου !!!

Η νέα μεγάλη εκτός έδρας νίκη τους με ανατροπή (και πάλι...) μέσα στον Ασκό λοιπόν, είναι απλώς η φυσιολογική εξέλιξη της πορείας μιας ομάδας με τα προηγούμενα ανεκτίμητα συνολικά χαρακτηριστικά...

Ποιότητα σε όλες τις γραμμές, οργάνωση σε όλες τις λεπτομέρειες, στήριγμα από τον κόσμο και πάνω απ΄ όλα ΨΥΧΑΡΕΣ !!!!

Καλή συνέχεια

alsp

alsp

Ο Ελλήσποντος Μαδύτου πήρε μια πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας του Μακεδονικού Ασκού με 1-3

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο παιχνίδι και συγκεκριμένα στο δέκατο λεπτό με τον Τάσσιο, δεν κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ μέχρι το τέλος.

Η ανατροπή ξεκίνησε από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, που βρήκε τον Ελλήσποντο εντελώς αλλαγμένο.

Στο 55ο λεπτό ισοφάρισε με τον Χάβο και στο 62ο λεπτό πήρε το προβάδισμα του σκορ με τον Μουρόπουλο.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από το γκολ του Πρόκου στο 85ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι σε διάστημα δύο λεπτών στο φινάλε, είχαν δύο δοκάρια, με τους Παπαθανασίου και Χατζηδημητρίου.

Μακεδονικός Ασκού - Ελλήσποντος Μαδύτου 1-3

Δοκάρια: Παπαθανασίου (88’), Χατζηδημητρίου (90’)

Σκόρερ: Τάσσιος (10’), Χάβος Κ. (55’), Μουρόπουλος (62’), Πρόκος (85’)

Διαιτησία: Γιαννακός (Δεμερτζής – Νικολόπουλος)

Μακεδονικός Ασκού: Γκεμίσογλου, Γκαζγκαλίδης, Μαρμαρίδης, Γεμενετζής, Γεωργούλας, Λούλα, Σιδηρόπουλος, Ακασίδης, Σταύρου, Τάσσιος, Ιορδανίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Δαηλίδης, Τσανδράρης, Τζίνι, Κλιάνης

Πηγή: Goalpres.gr