Έσπασε το ρόδι ο ΠΑΟΚ Σταυρού: Пρώτη φετινή νίκη επί του προτωπόρου Ιάσων Αυγής

aomd

aomd
Την ήθελε και την χρειαζόταν όσο τίποτε αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ Σταυρού. Τι κι αν έπαιζε με τον πρωτοπόρο του ομίλου, τι κι αν μέχρι τώρα δεν είχε έρθει η πολυπόθητη νίκη στα προηγούμενα παιχνίδια του, τι κι αν ακόμα τα νέα πρόσωπα που ήρθαν φέτος στην ομάδα χρειάζονται τον λογικό και απαράιτητο χρόνο για να δέσουν απόλυτα ως σύνολο...

Η νίκη έπρεπε να έρθει και ΗΡΘΕ !!!

Απόλτα δίκαια και με ψυχή λιονταριού οι παίκτες του ΠΑΟΚ Σταυρού επιβλήθηκαν επί του πρωτοπόρου Ιάσωνα Αυγής και όλα πλέον δείχνουν πολύ πιο αισιόδοξα για την επόμενη μέρα στο στρατόπεδο του Δικέφαλου του Σταυρού.

Ήταν μια νίκη βαθμολογικής και ψυχολογικής ανάτασης και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του ΠΑΟΚ Σταυρού που την κέρδισαν πανάξια με το σπαθί τους !!!

Καλή συνέχεια.

ΠΑΟΚ Σταυρού-Ιάσων Αυγής 2-1

(Ρεπορτάζ Αγώνα από ΠΑΟΚ Σταυρου)

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα η ομάδα μας καθώς επικράτησε με 2-1 επί του προτωπόρου Ιάσων Αυγής έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλέξανδρο Αλεξάνδρου ο οποίος πέτυχε και τα 2 γκόλ για τον ΠΑΟΚ Σταυρού.

alxndr

alxndr

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής Αλέξανδρος Αλεξάνδρου ο οποίος πέτυχε και τα 2 γκόλ για τον ΠΑΟΚ Σταυρού

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα μας με τον Αλεξάνδρου να βγαίνει νικητής απο 2 κόντρες να σουτάρει με το αριστερό και να κάνει το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό.
Στο 22΄μετά απο έξοχη ενέργεια, κατέβασμα και πάσα 'πάρε βάλε' του Κούτρα ο Αλεξάνδρου με ωραίο πλασέ θα κάνει το 2-0 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.

Το υπόλοιπο του ημιχρόνου κύλησε χωρίς καποια ιδιαίτερη φάση με την ομάδα μας να ελέγχει πλήρως το ρυθμό.
Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν αρκετά και να καταφέρνουν να μειώσουν σε 2-1 στο 62΄.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα όταν στο 70΄ο ΠΑΟΚ Σταυρού έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς ο Αλεξάνδρου αποβλήθηκε με αυστηρή 2η κίτρινη κάρτα.

Η ομάδα μας αμύνθηκε μαζικά και δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα καθώς στην μόνη φάση που απειλήθηκε ο πορτιέρο Τσάκωνας ήταν εκεί για να διώξει δύσκολα σε κόρνερ.

Το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι βρήκε τον ΠΑΟΚ Σταυρού να πανηγυρίζει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, μια νίκη που την χρειαζόταν για βαθμολογικούς αλλά και ψυχολογικούς λόγους.

Αξίζει να σημειωθεί οτι σήμερα ντεμπούτο με την φανέλα του ΠΑΟΚ Σταυρού έκανε ο εξαιρετικός 19χρονος Αργύρης Υφαντίδης (νέο απόκτημα απο την Α.Ε Πυλαίας)

Πολλά συγχαρητήρια σε όλλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν σήμερα και έδωσαν την ψυχη τους για αυτή την νίκη απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα οπως είναι ο Ιάσων Αυγής.

*Επόμενο παιχνίδι με την Ασταπή Μεσαίου εκτός έδρας.

ΠΑΟΚ Σταυρού (Μήτογλου) Τσάκωνας - Ιορδανίδης - Ανδρεάδης - Καλύβας - Καρακεχαγιάς - Τσίτσος - Παπαδημητρίου - Πλουμούδης - Κούτρας - Υφαντίδης - Αλεξάνδρου.
Αγωνίστηκαν επίσης οι : Γρηγορίου και Αμανετίδης.