Αριστοτέλης Σταυρού: Παίρνει σάρκα και οστά το ΟΝΕΙΡΟ της ΑΝΟΔΟΥ!

alxnkb

alxnkb
Με τρεις αγώνες - σκαλοπάτια να απομένουν ως την λήξη του πρωταθλήματος, παίρνει σάρκα και οστά πλέον το όνειρο της Ανόδου στην Β΄κατηγορία για τον Αριστοτέλη Σταυρού ο οποίος βρίσκεται από χθες στην πρώτη θέση του ομίλου του!

Οι Γαλάζιοι του Θοδωρή Σαββίδη πέτυχαν την 18η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα και ισοβαθμούν στο ρετιρέ της βαθμολογίας μαζί με τον Χορτιάτη.

Όλος ο Σταυρός πρέπει να βρεθεί το Σάββατο 21 Απριλίου στο κλειστό να δώσει φτερά στους παίκτες για να κατακτηθεί η επόμενη νίκη για τον Τίτλο και την ΑΝΟΔΟ !!!

aarst

aarst

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 55 - 81

*Γράφει ο Θοδωρής Σαββίδης

Ακόμα μία νίκη για το ανδρικό του Αριστοτέλη αφού κέρδισε εκτός και τους Κένταυρους με 55-81.

Ίσως έκανε το καλύτερο ημίχρονο, το πρώτο, έως τώρα στο πρωτάθλημα από πλευράς ρυθμού. Δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στον αντίπαλο αφού σκόραρε 48 πόντους στο Α’ ημίχρονο με πολλούς αιφνιδιασμούς και πιεστική άμυνα σε όλο το γήπεδο.

Φάνηκε λοιπόν ότι η ομάδα βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Βγαίνουν οι αυτοματισμοί στην επίθεση απόρροια των προπονήσεων και πλέον είναι ορατός ο στόχος της ανόδου στην Β’ κατηγορία 3 αγωνιστικές πριν το τέλος. Όλοι οι παίκτες είχαν πολύ καλή απόδοση και παρόλο το εκτεταμένο rotation (όλοι οι παίκτες χρησιμοποιήθηκαν τουλάχιστον 8 λεπτά) όποιος έμπαινε από τον πάγκο έδινε περισσότερα από αυτόν που έβγαινε.

Έτσι η ομάδα βρίσκεται στην πρώτη θέση πλέον ισόβαθμη με τον Χορτιάτη με ρεκόρ 18 νίκες και 5 ήττες.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο στις 19.00 στο κλειστό του Σταυρού με αντίπαλο τα ΣΑΕ Αστέρια.

Δεκάλεπτα: 16-26, 31-48, 45-65, 55-81.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΣΤΟΥΜΠΟΣ - ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ: (ΣΑΒΒΙΔΗΣ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΗΣ 5 (1 τριπ.), ΤΑΝΤΣΟΣ 17 (5 τριπ.), ΙΩΑΝΝΟΥ 6 (1 τριπ.), ΒΟΥΖΟΣ 12, ΦΙΝΤΙΡΙΚΑΚΗΣ 2, ΤΣΟΥΛΗΣ 7, ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΥΔΗΣ 7 (1 τριπ.), ΚΑΡΑΓΙΩΡΑΣ 2, ΣΑΡΡΗΣ 6, ΣΑΝΚΑ 16, ΣΙΜΟΥ 1, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ.